Z domu již šlehaly silné plameny, když majitel se svou přítelkyní spal. Zachránil je věrný vlčák. Toho probudil kouř a než by utekl, přiběhl vzbudit páníčka a jeho družku. To už požár kousal ohnivými zuby do střechy i půdních prostor. Kdyby dvojici věrný pes nevzbudil, mohli se oba udusit nebo uhořet.

Při hašení požáru hasiči příliš šancí neměli. Z Jindřichova přijela sice první jednotka během deseti minut od nahlášení události, narazila ale na problém. Když přijela, plameny už šlehaly zpod plechové střechy. Ten den se bezvýhradně potvrdila výstraha meteorologů před silným větrem. Párkrát foukl pod krovy a oheň rozdmýchal.

„Zásah byl opravdu náročný. Bohužel se skutečně nedalo nic víc dělat,“ řekl šéf bruntálských profesionálních hasičů Jiří Patrovský. Penzion zůstal po zásahu hasičů nasáklý skrz naskrz vodou. Podařilo se zachránit první nadzemní podlaží, ze kterého vynesli vybavení.

„Na druhý den se prováděla ohledačka, ale zatím je případ stále v pozici vyšetřování,“ uvedl k důvodům události vyšetřovatel bruntálských hasičů Antonín Ušela. Případ vyšetřují také policisté. Zjišťují, zda někdo v souvislosti s požárem nemohl spáchat trestný čin.

Podrobnosti o zásahu, včetně FOTOGALERIE, se můžete dočíst ZDE.