Každoroční Dostihový den, který letos připadá na sobotu 7. července by ohnivá událost neměla ohrozit. Shodou šťastných náhod se při požáru, který vypukl v noci na úterý 19. června, se nestalo nic ani koňům z dostihového areálu, ani žádnému z lidí, kteří se o tato ušlechtilá zvířata starají.

„Při požáru se nikdo nezranil, příčina vzniku je v šetření zástupců Hasičského záchranného sboru a Policie ČR," potvrdil vyšetřovatel bruntálské hasičské profesionální stanice Antonín Ušela. Hasiči z místní dobrovolné jednotky hlídali místo požářiště do úterních ranních hodin, škoda na hale vyšplhala podle zástupců vlastníka na tři čtvrtě milionu korun.

Hořela stáj pro koně

Hasiči už po příjezdu k požářišti naštěstí zjistili, že v plameny stižené obloukové hale není ustájen žádný kůň. V hale se nalézalo pouze seno, sláma a dřevo. Bruntálští profesionální a dobrovolní hasiči ze Světlé a Andělské Hory přizvali kvůli možnému šíření ohně na okolní stavby přivolali další dvě cisterny z Vrbna pod Pradědem. To už hasili požár třemi dalšími cisternami z Bruntálu.
Zásah absolvovali hasiči v dýchací technice s nasazením přetlakových ventilátorů pro odvětrání haly. „Po příjezdu speciálního nakladače byly balíky vyváženy na přilehlou planinu, kde je hasiči následně prolévali. Požárem byla poničena střešní krytina, balíky sena, slámy, část techniky," doplnil Ušela.