Svědci si ohně všimli hodinu před půlnocí ve středu 4. července. Na místo vyrazily jednotky profesionálních hasičů Moravskoslezského kraje ze stanic Krnov a Bruntál spolu s dobrovolnými kolegy z Jindřichova, Osoblahy a Města Albrechtice. Na místě zasahovalo celkem 6 cisternových automobilů a jeden automobilový žebřík.

„Po příjezdu na místo události hasiči okamžitě zahájili hasební práce na stodole, která byla požárem již celá zasažená a sálavé teplo ohrožovalo přilehlý dům. Hasiči tedy zahájili i ochranu ohroženého domu,“ popsal zásah mluvčí Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje Lukáš Popp.

Hasiči dostali požár po kontrolu za pouhých 30 minut, další dvě hodiny jim zabrala celková likvidace požáru. Během zásahu vynesli hasiči z hořící stodoly jednu tlakovou láhev a tím zabránili vzniku větších škod nejen na požárem zasažené stodole. Škoda na stodole byla předběžně vyčíslena na 1 milion Kč. 

Vidlácké hry v Lichnově letos představily kromě tradičních disciplín přinesly také novinky jako práce s rycími vidlemi v sedě nebo na čas.
OBRAZEM: V Lichnově se konaly Vidlácké hry