Operační středisko hasičů přijalo informaci o požáru lesa v 16:17 hodin. „Na místo postupně vyjeli profesionální hasiči ze stanic Bruntál a Krnov, doplnili je dobrovolní hasiči z obcí Leskovec nad Moravicí, Horní Benešov, Bruntál, Dvorce a Litultovice. Na místě tak v jednu chvíli zasahovalo celkem sedm hasičských jednotek,“ sdělila mluvčí krajských hasičů Kamila Langerová.

Již při příjezdu k místu události viděli hasiči hustý tmavý kouř, který z lesa vycházel a po celou dobu komplikoval zásah. „Z důvodu hustého kouře tak hasiči museli až do doby, kdy se jim oheň podařilo dostat pod kontrolu, zasahovat v dýchací technice. Pro boj s ohněm nasadili celkem sedm vodních proudů, které zásobovali cisternami z čerpacího stanoviště zřízeného u přehrady Slezská Harta,“ dodala mluvčí hasičů.

Ilustrační foto.
Kolapsy, infarkty, záchvaty. Záchranáři v kraji jsou v jednom kole

Požár na ploše o velikosti 200 krát 250 metrů se nakonec podařilo v nesnadno přístupném terénu dostat pod kontrolu po dvou hodinách boje. Po uhašení požáru zůstala na místě na dohlídku až do rána jednotka dobrovolných hasičů z Horního Benešova, která ráno předala místo majiteli lesa, který během zásahu zajišťoval pro hasiče i pitný režim.

„Během zásahu došlo k přehřátí jednoho ze zasahujících hasičů. Na místo tak vyrazila i posádka zdravotnické záchranné služby, která pak byla na místě k dispozici po zbytek zásahu,“ uzavřela Kamila Langerová

Příčina vzniku požáru je v šetřením, předběžná škoda byla vyčíslena na čtyři sta tisíc korun.