Podle dosavadního vyšetřování včerejšího požáru v Rudné to vypadá, že se někomu znelíbila tamní jezdecká škola Amír. Po páté hodině ranní vzplanul ve čtvrtek 11. února provozovateli Milanu Theimerovi přímo na pastvině nedaleko stájí stoh balíků sena.

„Hasiči včas balíky uhasili vodou a rozebrali, po zhruba hodinovém zásahu bylo po požáru,“ řekl ředitel okresních hasičů Jiří Patrovský. U Amíru hasili profesionálové z Bruntálu a dobrovolníci ze Světlé Hory. Hasiči potvrdili, že balíky byly naříznuté, vše svědčilo o úmyslném zapálení. Do případu se proto vložili policisté.

„Případ šetří policisté z bruntálského obvodního oddělení jako přestupek proti majetku. Stoh zapálil v Rudné pod Pradědem neznámý pachatel zatím nezjištěným způsobem,“ uvedla mluvčí policie Ivana Křištofová. Díky včasnému zpozorování a zásahu hasičů vznikla škoda pouze za 4400 korun, jelikož shořely jen dva balíky. Zničeny ale byly i ty, které byli hasiči nuceni během hašení plamenů prolít.

„Rád bych poděkoval všímavosti a pohotovosti bruntálského silničáře Ludvíka Kašpara, který oheň na slámě spatřil a objevil, když protahoval pluhem silnici na Podlesí,“ vyzdvihnul Milan Theimer ze stáje Amír. Podle jeho slov přišli koně o krmení nejméně na měsíc.

„Příznivé bylo, že vítr vál od stájí a že se nestalo nic horšího. Že nám to tu celé neshořelo,“ těšil se Milan Theimer. Kdo byl strůjcem úmyslného požáru, to se může jen domnívat, ale byl by rád, kdyby se nepotvrdila jeho domněnka, že šlo o člověka, kterého sám dobře zná.