Zdravotníci hned poté, co přijali na tísňové lince informaci o výbuchu kotle na tuhá paliva a následném požáru, vyslali na místo lékařskou a zdravotnickou posádku z Rýmařova a odstartoval také záchranářský vrtulník z Ostravy. První vozidlo se zdravotníky bylo na místě události do šesti minut od volání na linku 155.

„Záchranáři ošetřovali třiatřicetiletého muže s popáleninami druhého až třetího stupně v oblasti obličeje a končetin. S ohledem na zasažení dýchacích cest požárem a zplodinami hoření jej lékař uvedl do umělého spánku a provedl zajištění dýchání pomocí intubace a přístroje. Po ošetření popálených ploch byl muž za stálého podávání léků a infuzních roztoků vrtulníkem transportován na specializované pracoviště ve Fakultní nemocnici v Ostravě,“ sdělil mluvčí Zdravotnické záchranné služby Moravskoslezského kraje Lukáš Humpl.

Požár byl hasičům nahlášen tři minuty před půl desátou večer. „Zraněná osoba se v době příjezdu hasičů na místo už nacházela mimo byt. Dům samovolně opustilo šestnáct lidí,“ informovali krajští hasiči na svém twitterovém účtu.

Hasiči dostali požár pod kontrolu za necelých dvacet minut, zcela zlikvidován byl krátce před třiadvacátou hodinou. Na místě zasahovaly čtyři hasičské jednotky. Kromě profesionálů z Rýmařova také jednotky dobrovolníků z Rýmařova, Horního Města a Břidličné.

Příčina vzniku je v šetření hasičů a policistů, škodu vyšetřovatel předběžně vyčíslil na půl milionu korun.