"Informace o požáru byla na operační středisko hasičů oznámena v 18:36. Na místo události vyjela profesionální jednotka hasičů z Krnova a pět dobrovolných jednotek z Města Albrechtice, Třemešné, Jindřichova, Krnova a Osoblahy," uvedla mluvčí moravskoslezkých hasičů Kamila Langerová s tím, hasiči po požáru nalezli mrtvou osobu. Příčina požáru i výše škody je v šetření.

Rozsvícení vánočního stromu na krnovském náměstí provázel tichý ohňostroj, 3. prosince 2023
Tichému ohňostroji v Krnově zatleskali. Provázel rozsvícení vánočního stromu

"Z prvotní informace, ohlášené na operační středisko, věděli hasiči, že by se měl dům nacházet v plně rozvinutém požáru, to se potvrdilo již při příjezdu na místo. Průzkumem bylo navíc zjištěno, že došlo k propadu střechy. Hasiči za pomocí tří vodních proudů, z čehož jeden byl veden z automobilové plošiny, začali boj s ohněm. Požár se podařilo lokalizovat během dvaceti minut, další tři hodiny pak trvala jeho samotná likvidace," doplnila Langerová.

Dobrý člověk se sklonem k alkoholu

Místní zesnulého muže znali jako dobrého člověka, který měl potíže s alkoholem a hlavně s bydlením. Přespával u kamarádů nebo u rodiny, ale občas se také rozhodl přespat v opuštěném, neobývaném domě v Damašku, který byl shodou okolností připraven k prodeji formou aukce. Místní lidé se domnívají, že požár mohla způsobit nešťastná náhoda, když si chtěl muž zatopit.