Mohla za to nedbalost majitele středního věku, který doléval benzín do svého motocyklu Suzuki. Muž byl při výbuchu rozlitého benzínu nedaleko kamen a tím pádem byl ohněm dost popálen a skončil v nemocnici. Předběžná škoda byla odhadnuta na 400 tisíc korun.

„Operační středisko hasičů bylo o požáru informováno v neděli čtvrt hodiny před 16. hodinou. Do Ondřejova vyjela jednotka HZS Moravskoslezského kraje ze stanice Rýmařov, společně s ní pak čtyři jednotky dobrovolných hasičů z Rýmařova, Dolní Moravice, Břidličné a Horního Města,“ přiblížil mluvčí hasičů Petr Kůdela, kdo všechno u požáru zasahoval.

Po výbuchu chytila přízemní dílna o základně 12 x 4 metry se sedlovou střechou, sloužící také jako garáž pro zmíněnou motorku.

Majitel při neopatrném nalévání benzínu do nádrže motocyklu hořlavou látku rozlil i všude kolem, takže ta se vznítila od kamen, vzdálených pouhý metr(!), od dílny, kterou vyhřívaly.

close Hasiči měli v Rýmařově práci. info Zdroj: HZS MSK zoom_in

Muž byl po výbuchu popálen, ale naštěstí při vědomí, hasiči jej odnesli k vrtulníku Letecké záchranné služby Ostrava, který jej transportoval do nemocnice.

Hasiči dostali oheň pod kontrolu za hodinu, další hodinu jim zabralo dohašování. Statika objektu zůstala neporušena.