Obchod s potravinami se nachází přímo v centru obce a sousedí s rodinnými domy. Kolem čtvrté hodiny ranní probudil obyvatele okolních domků kouř. V tutéž dobu už na policejní stanici hlásil alarm, že se v budově zdejšího obchodu něco děje. Policie zde byla do pěti minut. Zjistila, že sklo z boční výlohy je vysypáno na zemi a z objektu stoupají dým a plameny. Na místo ihned dorazily tři požární jednotky.

„Policie byla na místě do čtyř minut, poté jsme přijeli my,“ řekl hlavní velitel směny Bedřich Horelica a dodal: „Na místo jsme dorazili prakticky ihned od nahlášení požáru. Budova už byla celá v plamenech. Nedalo se nic moc dělat. Bylo jasné, že kompletně vše lehne popelem.“ Požár se naštěstí obešel bez zranění. Škody na majetku se však šplhají do horentních sum.

„Celá budova je špatně řešena. Pod stropem byly podhledy, které se nejprve musely složitě odstranit, abychom mohli požár zcela uhasit. Bylo to velké zdržení,“ vylíčil složitou situaci hasič Bedřich Horelica. „Hašení se zúčastnily mimo jiné i tři jednotky dobrovolných hasičů z obce Úvalna, Brumovic a Krnova,“ řekl k zásahu mluvčí moravskoslezských hasičů Petr Kůdela.

Celá situace byla zdramatizována ještě scénou jako z akčního filmu. Hasicí jednotku překvapila obrovská rána, která se ozvala z hořícího objektu. Ukázalo se, že příčinou výbuchu byla malá propanbutanová láhev, kterou prodavačky používaly jako plynový vařič. Naštěstí se nikomu nic nestalo.

Hasiči si s ohněm poradili a do půl hodiny ho dostali plně pod kontrolu. Museli ale kompletně rozebrat střechu objektu. Tyto práce a úplné dohašení trvaly až do poledních hodin. Kolem deváté hodiny na místo přijela výjezdová služba a začala zajišťovat stopy potřebné pro vyšetřování.

„Celý objekt se podrobně zkoumal. Zjišťovali, zda se nenajdou stopy cizího zavinění požáru. Nyní se celá situace zhodnocuje. Podrobnější informace zatím neznáme,“ vyjádřila se k vyšetřování požáru mluvčí policie Pavla Tušková. „Škoda na vystaveném a uskladněném zboží může podle odhadů dosáhnout až jeden milion korun, škoda na objektu poničeném požárem se může pohybovat také v řádu statisíců korun,“ dodal Kůdela.

Markéta Charousková