"Deset hasičských jednotek se v neděli 18. července 2021 ráno zapojilo do likvidace požáru seníku v Čeladné na Frýdecko-Místecku. Událost byla na tísňovou linku hasičů ohlášena sedm minut po půl šesté ráno," uvádí mluvčí moravskoslezských hasičů Jakub Kozák.

Podívejte se na video ze zásahu hasičů

Zdroj: Youtube
Vnitrobloky mezi ulicemi Aloise Gavlase, Václava Košere a Jaroslava Misky v městské části Dubina, červenec 2021 v Ostravě.
Tohle umí sovy v ostravské Dubině. Jsou atrakcí sídliště, lidé kvůli nim nespí

Na místo byli vysláni hasiči ze stanic HZS MSK ve Frýdku-Místku a Nošovicích, spolu s nimi postupně dobrovolné jednotky z Čeladné, Ostravice, Frýdlantu nad Ostravicí, Kunčic pod Ondřejníkem, Frenštátu pod Radhoštěm, Lhotky, Pstruží a Brušperku.

"Seník o půdorysu 35 x 35 metrů byl v době příjezdu hasičů k zásahu požárem zcela zasažen, jednotky se v první fázi soustředily na ochranu nedalekého kravína se zhruba stovkou dobytka. Nepřežilo však jedno z telat, které bylo umístěno v samostatném kotci mimo kravín," pokračuje v popisu akce mluvčí moravskoslezských hasičů. 

Mezinárodní závody ve wakeboardingu Blackcomb.cz Community Wake Cup, Ski & Wake Park Těrlicko, 17. července 2021.
Wakeboardisti jedou super triky na Těrlické přehradě. Daří se domácím

Zničená kontrukce střechy vše komplikovala

Zásah komplikovala ocelová konstrukce střechy, která byla žárem značně narušená a hasiči tak po dlouhou dobu nemohli bezpečně vstoupit do objektu a seno rozhrabat. Na místo byl povolán statik, práce uvnitř budou probíhat až po jeho souhlasu.

"K hašení i ochlazování bylo nasazeno několik vodních proudů, včetně přenosného monitoru. Voda byla dopravována kyvadlově cisternami z nedalekého potoka Čeladěnka, kde bylo zřízeno stanoviště se dvěma plovoucími čerpadly," 

Vyšetřovatel hasičů na místě předběžně odhadl škodu na 900 tisíc korun, příčina vzniku je v šetření.