Událost se obešla bez zranění. Předběžná škoda se však odhaduje na 200 milionů korun, a to se hasičům podařilo uchránili před ohněm další přilehlé výrobní haly. Příčina vzniku požáru je dosud v šetření.

"Operační středisko hasičů bylo o požáru výrobní linky a střechy haly v areálu firmy informováno ve středu krátce před desátou hodinou večerní. Do Břidličné vyjely tři jednotky ze stanic v Rýmařově, Krnově a Bruntále a také podniková hasičská jednotka. Společně s nimi na místo dorazilo sedm jednotek dobrovolných hasičů z obcí Břidličná, Rýmařov, Dolní Moravice, Lomnice, Vrbno pod Pradědem, Malá Morávka a ze sousedního Olomouckého kraje z obce Huzová," uvedl mluvčí moravskoslezského hasičského sboru Petr Kůdela s tím, že hasiči dostali požár pod kontrolu za tři a půl hodiny.

Dohašování jim pak zabralo zhruba stejnou dobu.

"K hašení využili i výškovou techniku – dvě automobilové plošiny: AP 40 MB Econic Bumar ze stanice HZS MSK Bruntál a AP 27 Tatra 815 dobrovolných hasičů z Vrbna pod Pradědem. Do čtvrtečního rána zde kontrolovaly požářiště obě dobrovolné jednotky z Břidličné (podniková a obecní)," popsal Petr Kůdela.