Nečekané divoký večer zažili 19. května obyvatelé jednoho z rodinných domku v Bohušově. Žena, která v domě bydlí, se šla podívat, proč její pes najednou tak zdivočele štěká. Teprve, když se za ním vydala, si uvědomila, že něco nehraje. Po chvíli si všimla, že jí nad hlavou hoří podkroví domu. Smůla byla, že v podkroví právě probíhala rekonstrukce, která se blížila zdárnému konci.

Žena nemeškala a kontaktovala hasiče. „Na místo události byly vyslány v první fázi jednotky hasičů ze stanice Krnov a dobrovolné jednotky z obcí Město Albrechtice, Osoblaha, Slezských Rudoltic a Bohušova,“ informoval vyšetřovatel bruntálských profesionálních hasičů Antonín Ušela. Velitel zásahu na místě odhadl, že se požár v podkroví domu rychle šíří a navíc byla plameny zasažená i střešní konstrukce, takže povolali ještě další posily.

Na pomoc přijeli ještě kolegové z Bruntálu a jednotka dobrovolných hasičů z Jindřichova. Dohromady se u požáru sešlo na třicet hasičů.

Práci komplikoval dým

Požár se ovšem nechtěl dát jen tak lehce. „Hasičům zásah komplikoval hustý dým a silný žár z probíhajícího požáru,“ pokračoval v líčení překážek Antonín Ušela.

Teprve po dvou hodinách intenzivní práce se hasičům podařilo požár lokalizovat. Stejně ale ještě neměli zcela hotovo. Začali rozebírat část střechy a pak je na další dvě hodiny zaměstnaly dohašovací práce. Až do pátečního rána na místě raději zůstali a hlídali hasiči z Bohušova.

Škoda za miliony

Škody se podle předběžných odhadů vyšplhaly do astronomických výšin, na minimálně jeden a půl milionu korun. Hasičům se však podařilo zachránit část podkroví a hlavně, bez poškození přežilo i celé spodní patro domu.

Kdyby se požár rozšířil až sem, muselo by se počítat s dalším milionem a půl, který by na zahlazování škod padl. „Příčina vzniku požáru je v šetření hasičů Bruntál a Policie ČR,“ uzavřel Ušela.