Jednalo se o škodovku, kterou plameny zcela seškvařily.

Uvnitř kabiny se nikdo nenalézal, přesto policisté pro klid v duši prošli všechny okolní nemocnice, kde by se případní pasažéři se zraněními mohli nacházet. „Příčiny a okolnosti požáru policisté šetří a zároveň zjišťují majitele motorového vozidla.

Škoda zatím není vyčíslena,“ řekla bruntálská policejní mluvčí Pavla Tušková. Jednou z vyšetřovacích verzí je ta, že se vlastník tímto nezvyklým způsobem zbavil nepotřebného autovraku, aby nemusel platit za jeho sešrotování.

Plameny v Damašku vyjeli zkrotit krnovští profesionální hasiči ve spolupráci s dobrovolnými kolegy z Jindřichova a Města Albrechtic. „Hasičům tuto událost původně ohlásili jako požár lesa. Po příjezdu na místo členové jednotek konstatovali, že jde o požár staré Škody 105 bez registračních značek,“ řekl ředitel okresních profi hasičů Jiří Patrovský.

Dobrovolné jednotky plameny záhy uhasily, ještě před příjezdem krnovských profíků, kteří to měli do Damašku nejdál. „V době našeho dojedu již nebylo co hasit,“ potvrdil krnovský velitel Pavel Jendřejek.