Třináctkrát vyráželi do akce členové jednotky na pokyn operačního střediska profesionálních hasičů na Zeyerově ulici. „Dále pak v režii zřizovatele likvidovali hasiči kadáver (mrtvá těla zvířat) na ulici Zeyerova, Revoluční, Chelčického, U hřiště,“ řekl velitel bruntálských hasičů Miroslav Sedláček.

Obtížný hmyz likvidovali městští hasiči 30. července na ulici U Potoka, 25. července na Zahradní ulici, 14. července na Polní ulici a 1. července na ulici Ivana Olbrachta. Mrtvá zvířata odklízeli 31. července na Zeyerově ulici, 27. července na ulici U hřiště, 24. července na Chelčického ulici a o den dříve na Revoluční ulici. Požár hasili 28. a 29. července v Razové, 15. července ve Svobodných Heřmanicích a 13. července v bruntálském lomu. Asistovali také u ohně z 15. července na Pionýrské ulici.

„Zálohu jsme drželi 14. a 6. července v obcích Svobodné Heřmanice a Horní Benešov. Úniku ropných látek jsme zamezovali 16. července na Kostelní ulici,“ uvedl Miroslav Sedláček. Na Palackého ulici dobrovolná jednotka hasičů města Bruntálu odčerpávala vodu 25. července.