Několik balíků slámy se vznítilo v neděli u obce Vysoká. Operační důstojník hasičů na místo vyslal profesionální hasiče z Krnova a dobrovolné jednotky z Města Albrechtic, Jindřichova a Osoblahy. Po příjezdu na místo začali členové jednotek s hašením. Jelikož byl požár většího charakteru a projevoval se silným dýmem, tak hasiči využili při boji s ohněm dýchací techniky.

Zasahující jednotky dělaly vše pro to, aby nedošlo k zahoření uskladněné senáže. Na pomoc v rozebírání balíků se jim podařilo zajistit speciální stroj, který hořící slámu rozhrnul do volného prostoru. „Hasičům se podařilo po necelých třech hodinách usilovné práce plameny zdolat. Příčinou požáru bylo samovznícení uskladněné slámy v důsledku špatného postupu při skladování,“ řekl jeden ze zasahujících hasičů.

Druhý požár byl hasičům oznámen ne Revoluční ulici v Krnově. Tam začaly hořet plastové kontejnery na separovaný odpad. Plameny nejprve vyšlehly ze zvonu určeného na plastové láhve. Postupně se požár rozšířil na další zvon, kde se ukládá papír. Včasnou všímavostí se snažily zaměstnankyně blízké prodejny zkrotit plameny kbelíky vody a zabránit tak rozšíření požáru na blízký obchod.

Po příjezdu hasičů stačilo pár minut a požár byl uhašen. Škoda byla odhadnuta na třicet tisíc korun a včasným zásahem se podařilo uchránit poslední zvon na separovaný odpad za patnáct tisíc korun. Příčinou tohoto požáru se zabývají vyšetřovatelé HZS i Policie ČR.