Velmi vyděšení byli v neděli 11. března v podvečer obyvatelé domu na Hlavní ulici v Osoblaze, kterým začala hořet elektroinstalace a zásuvka na kuchyňské lince. Požár se nájemníkům podařilo uhasit ještě před příjezdem hasičů, kteří ještě příbytek a přilehlé prostory pro jistotu zkontrolovali termokamerou, aby vyloučili i možná skrytá ohniska požáru.

O den dříve těsně před půlnocí vzplál kontejner na plasty v Břidličné. Událost se obešla bez větších škod.

Ředitel okresních hasičů Jiří Patrovský nabádá obyvatele bruntálského regionu zejména před nadcházejícím teplejším víkendem k opatrnosti. Blíží se totiž jaro, a s ním i vypalování travin a dřevin na pozemcích, i pálení nadbytečného odpadu na zahradách. Pozemek by si měli nejprve lidé před zapálením ohně řádně ohraničit.

„Nastávající víkend má přinést hezké počasí, dbejme prosím na to, ať to v našem regionu neskončí jako v případě slovenského hradu Krásná Horka,“ připomněl ředitel. Pro úplnost, na Slovensku zapálili hrad dva hoši ve věku 11 a 12 let. Středověkému hradu Krásná Horka nad východoslovenskou obcí Krásnohorské shořela střecha a část interiéru. Stačilo, aby si kluci zapálili cigaretu, z níž jiskra přeskočila právě na suchou trávu, a poté na hrad.