Na 200 tisíc korun odhal předběžně škodu farář, jemuž vzal úterní požár 18. srpna po půl třetí ráno soukromou dřevěnou kapli v obci Vysoká – Pitárné. Sakrální stavba o rozměrech dva krát tři metry hořela na soukromém, oploceném pozemku.

„Objekt byl bez přívodů elektrické energie, bez jakéhokoliv topení a zařízení, od něhož by mohl začít hořel,“ řekla Ivana Křištofová z bruntálské policie.

V Pitárném zasahovaly hasičské jednotky z Jindřichova a Města Albrechtic spolu s profi kolegy z Bruntálu a Krnova. Přijeli do dvaceti minut od nahlášení události. Tři hasičské vozy mohly však jen dohasit doutnající požářiště a ochlazovat jeho okolí.

Požár už byl v takzvané třetí fázi. To znamená, že se kaple už zachránit nedala. „Příčina události je v šetření,“ uvedl k okolnostem případu ředitel okresních profesionálních hasičů Jiří Patrovský.

Stejné noci v úterý 18. srpna, jen o hodinu dříve do obce Pitárné vyrážela jednotka bruntálské profi stanice spolu s bruntálskými dobrovolníky ještě do Moravskoslezského Kočova. Ve Slezském Kočově likvidovali okolo půl druhé v noci hodin požár hromady staré slámy na jednom z tamních pozemků. Tentokrát s hašením nebyl žádný problém. Majitel tvrdí, že mu oheň nenapáchal žádnou finanční újmu.