„Největší škoda (300 tisíc korun) vznikla na traktoru s vlekem na poli u Leskovce nad Moravicí. Nejvíce jednotek - 12 z ČR a Polska - zasahovalo u požáru pole a lesa ve Slezských Rudolticích. Tam byla předběžná škoda na listnatém lese odhadnuta na 165 tisíc korun," řekl k událostem mluvčí hasičů Petr Kůdela.

Pět jednotek hasičů vyjelo o půl druhé odpoledne do Leskovce nad Moravicí k požáru zemědělského traktoru (s vlekem), který začal hořet kvůli technické závadě.

„Od traktoru chytlo také strniště a několik balíků se slámou. Hasiči dostali oheň pod kontrolu a zabránili dalšímu rozšíření během necelé hodiny, další hodinu jim zabralo dohašování pole," pokračoval Kůdela.

Další dva zásahy mezi druhou a třetí hodinou odpolední byly rychlejší, protože šlo „pouze" o dva hořící stromy po úderech blesků a oheň se díky rychlému zásahu hasičů nerozšířil – nejprve v Rýmařově, místní části Stránské, a pak také ve Staré Ves, místní části Žďárský potok.

„Pět českých jednotek hasičů a sedm polských jednotek hasičů zasahovalo po třetí hodině odpolední ve Slezských Rudolticích, kde hořely 4 hektary strniště, ale ohni se podařilo rychle rozšířit i na necelé dva hektary listnatého lesa, plného suchého spadaného listí," uvedl Kůdela.

Hasiči dostali oheň pod kontrolu během necelé hodiny, zhruba za další hodinu bylo vše uhašeno. Příčina jeho vzniku je v šetření.