Hotel Červenohorské sedlo provozovatel František Halaxa po loňských zkušenostech kvůli opravě silnice přes sedlo zavřel a čtyřicítku zaměstnanců propustil. (Více se dočtete zde o uzavření hotelu kvůli opravě silnice)

Paradoxně hotel Stará Pošta ve Filipovicích, který je jen několik serpentin pod Červenohorských sedlem na jesenické straně, zahajuje nákladnou modernizaci, počet zaměstnanců bude zvyšovat.

Hotel Stará Pošta stojí těsně za značkou zakazující vjezd všech vozidel mimo dopravní obsluhy. Projet mohou jen autobusy, které právě před hotelem mají svou poslední zastávku na jesenické straně. Hned za hotelem je totiž další značka se zákazem vjezdu, mimo vozidel stavby. Doprava je vedena mimo tuto lokalitu, objížďka vede přes Ramzovské sedlo.

„Problémy s návštěvností jsme neměli ani loni. Vzhledem k tomu, že hotel získal nový majitel, který vlastní cestovní kancelář, tak se k nám lidé dostanou. Nás by uzavírka neměla postihnout, protože v okolí nejsou hotely, které nabízejí doplňkové služby jako my,“ předpokládá manažerka hotelu Jitka Rumanová.

Hotel dokonce čeká velká rekonstrukce. „Máme sice saunu, bazén, solárium, ale budeme budovat wellness centrum, rozšiřovat hotelové služby a restauraci,“ vyjmenovala Rumanová. Modernizace má být hotová do května tak, aby hotel byl perfektně připraven na letní sezonu. V porovnání s jinými zařízeními budou na Staré Poště dokonce přibírat personál.

Hotel Červenohorské sedlo je ze šumperské strany přístupný, přesto jej František Halaxa k prvnímu dubnu zavřel. „Lidé si myslí, že se k nám nedostanou. Loni jsme zkusili provozovat alespoň starou turistickou chatu, aby se lidi napili a najedli, ale z dvaceti porcí polévek jsme patnáct museli vyhodit. Prodělali jsme, je to neúnosné,“ prohlásil Halaxa.