Už i do bývalé čajovny často přicházeli rodiče s malými dětmi, aby se zde mohli setkat se svými přáteli a jejich dětmi. Proto se v průběhu kompletní rekonstrukce vedení Slezské diakonie rozhodlo, že změní čajovnu na vyloženě rodinnou kavárnu.

„Chtěli jsme k nám přilákat zejména mladé rodiče a jejich děti. Ti sice chodili i dříve do čajovny, ovšem nyní jsme prostor ještě více přizpůsobili právě této cílové skupině. Pro děti jsme připravili nemalé zázemí pro hraní, zároveň pro nás bylo důležité zachovat důstojné a pohodlné prostředí pro rodiče i všechny ostatní hosty," řekla Zuzana Hazan, vedoucí bruntálské oblasti Slezské diakonie a také vedoucí kavárny.

„Za sebe můžu říct, že jsem podobný podnik v Krnově postrádala. Mají otevřeno dopoledne i odpoledne a koutek pro děti je doslova snový. Můžou si tam hrát dle libosti a nikomu zvýšený hluk nevadí," hodnotila rodinnou kavárnu Lenka Vavrošová, která je zde dle svých vlastních slov pravidelnou návštěvnicí a potkává se zde i se svými kamarádkami.

„Nedávno jsme zde měli oslavu prvních narozenin svého syna a musím říct, že to bylo skvělé. Počínaje příjemnou obsluhou, prostředím i ideální možností dětského vyžití. Celkově je tady skvělá atmosféra," dodala jiná z maminek Andrea Žídková.

Kavárna od dob čajovny podstatně změnila nabídku a namísto rozličných druhů čaje sem byl zakoupen přístroj na kávu, přidaly se zákusky, pivo a nejrůznější nealkoholické nápoje. „Měli jsme tady tatínka, který dojíždí za svým synkem z Havířova, a ten si kromě piva pochvaloval i dětský koutek a postěžoval si, že u nich v Havířově zatím nic podobného nemají," přidal hodnocení dalšího ze zákazníků jeden z členů obsluhy Martin Syslo.

Vedení kavárny nyní plánuje rozšířit prostor o vedlejší kanceláře, které by se měly změnit na bagetárnu a palačinkárnu. „Chceme zde mít i pravidelná setkávání s dobrovolníky ze zahraničí, se kterými by mohli místní studenti a samozřejmě i rodiče pilovat angličtinu a hrát různé deskové či jiné hry. Plánů je hodně, snad taky všechny vyjdou," dodala Zuzana Hazan.

Jan Pirkl