Petr Pavel ale není jediný, koho podnikatelé z Moravy podpořili. Například Danuši Nerudové poslala pětimilionový dar firma Moravec Invest, za níž stojí vlastník drogerií Teta Martin Moravec, po dvou milionech pak podnikatelé Dalibor Dědek, Pavel Faiereisl a společnost Inexad. U Petra Pavla činí nejvyšší dary milion korun. Ty získal například od spolumajitele Jablotronu Dalibora Dědka, zakladatele společnosti Livesport Martina Hájka, a podnikatelů Michala Šlemra, Martina Voháňky a Jana Barty.

Kandidátovi Josefu Středulovi poslal na konci prosince olomoucký podnikatel Richard Benýšek pět milionů korun. Středula ale v neděli v noci v rámci televizní prezdientské superdebaty oznámil, že z kandiatury na prezidenta odstupuje. Ve své řeči pak podpořil právě Danuši Nerudovou. 

Majitel Baníku Ostrava podpořil generála Pavla 

Sponzory ze severní Moravy má i kandidát Petr Pavel. Sedm set tisíc korun, z toho většinu prostřednictvím firmy A&V Invest, mu poslal Václav Brabec, majitel Baníku Ostrava. Generál ve výslužbě Pavel je podle něj díky zkušenostem z vedení armády, zahraniční politiky a diplomacie správným lídrem pro dnešní dobu. Václav Brabec také silně vnímá válku na Ukrajině odehrávající se několik set kilometrů od českých hranic.

„Rozpínavá politika Ruska představuje pro mou malou zemi a hlavně pro moji rodinu bezpečnostní riziko. Chtěl bych, aby hlavou mé země byl člověk, který se vyzná a rozhoduje chladnou hlavou. Měl jsem možnost Petra Pavla osobně poznat, a tak vím, že je to člověk nejen zkušený, ale především upřímný a férový. A takové vlastnosti já osobně od svého prezidenta očekávám,“ uvedl Václav Brabec.

Sedmdesáti tisíci stejnému kandidátovi přispěla zlínská firma Spur, 62 tisíci internetová lékarna LSPP z Olomouce. Půlmilion věnovala pila Javořice z Ptenského dvorku na Prostějovsku.

Stejnou částkou přispěla pila Javořice i Danuši Nerudové. Této kandidátce věnoval 130 tisíc korun i zábřežský výrobce oken, firma Sulko.