Byli zde připraveni instruktoři, aby si české zbraně mohli otestovat střelbou na terč také úplní začátečníci bez zbrojního průkazu. Přišli také zástupci České zbrojovky, aby si vyslechli názory zkušených střelců na předváděné modely.

Celkem byly v Krnově předloženy k testování více než tři desítky zbraní. Asi největší zájem byl o samonabíjecí pušku CZ BREN 2 Ms.Navzdory jednoduché konstrukci se řadí k tomu nejlepšímu, co se v této kategorii nabízí na světových trzích. Zaručuje spolehlivost a vysokou přesnost i v extrémních podmínkách, jako je prach, písek, bláto nebo mořská voda. Krnovská střelnice jako jedna z mála v okolí umožňuje trénovat přesnou mušku na cíl vzdálený sto metrů.

Kolem úzkokolejky Osoblažky nádraží Liptaň, Slezské Rudoltice, Koberno, Bohušov a Osoblaha září novotou. Rekonstrukce jim vrátila původní vzhled.
Nádraží po rekonstrukci: Osoblaha je Hotzenplotz a Bohušov Füllstein

Velká předváděcí akce zbraní České Zbrojovky nabídla také ukázku zbraní Colt. Třeba samonabíjecí pistole Colt Government je už klasika, která se od dob první světové války designově téměř nezměnila. Nebo samonabíjecí puška Colt M4 Carbine, která byla do Americké armády zavedena v devadesátých letech a je považována za jednu z nejvýznamnějších zbraní 21. století.