Krnovský podnikatel Thomas Melios dlouho přemýšlel, jak by měla vypadat zdravá svačina, co se vleze do kapsy při sportu a na cestách. Při návštěvách USA a Austrálie objevil fenomén energetických tyčinek a začal vyvíjet vlastní receptury. V těchto dnech zahájil výstavbu výrobní linky v krnovské průmyslové zóně Červený dvůr. Do konce roku sem přesune své podnikání.

Tomáš Hradil
Starosta svým příspěvkem na Facebooku opět upoutal pozornost Krnovanů

Nový závod zaplní téměř třetinu z desetihektarové plochy do druhé etapy průmyslové zóny v Červeném dvoře. Do areálu jeho firma DM Hermes Trade zainvestuje 108 milionů korun bez DPH.

Práci zde najde šedesát až sedmdesát zaměstnanců. Podnik bude tvořit výrobní hala, administrativní část a skladová hala surovin a hotových výrobků. Vše bude fungovat jako jeden celek. „Se stavbou bychom měli být hotovi do konce srpna a do průmyslové zóny se chceme kompletně přestěhovat do závěru letošního roku,“ uvedl jednatel firmy Thomas Melios.

Datlový sirup i balsamikový krém

V závodu bude několik linek. Automatická linka na výrobu ovocných a proteinových tyčinek, plnicí linka na datlový sirup a stoprocentní přírodní balsamikový krém s ovocnými příchutěmi a průmyslová výrobní linka pro přípravu speciálních kaší bez přidaného cukru. Společnost má dále záměr dovážet komodity zdravé výživy z třetích zemí a přebalovat je do uživatelsky přívětivého balení, vhodného pro evropský trh.

Krnovské děti radostně dovádí na hromadě sněhu přímo na náměstí.
Z Krnova: K dětské radosti stačí hromada sněhu na náměstí

Druhá etapa průmyslové zóny v Červeném dvoře má rozlohu deseti hektarů. Vznikla za přispění státních dotací. Město zde stále nabízí k prodeji volnou plochu o rozloze 75 230 metrů čtverečních. Cena pozemku je minimálně 325 korun za metr čtvereční plus DPH. Jsou zde veškeré inženýrské sítě, trafostanice, chodníky i autobusové zastávky.

„Z hlediska využití je podporován zejména zpracovatelský průmysl, strategické služby a technologická centra. Vzhledem k tomu, že zóna byla vybudována za přispění státu, musí být podnikatelský záměr každého investora před uzavřením smlouvy projednán s Ministerstvem průmyslu a obchodu ČR, jako s poskytovatelem dotace, a Zastupitelstvem města Krnova,“ řekla krnovská referentka pro podporu podnikání Melita Vodičková.