Půjde o prodloužení linky z Českých Budějovic do Prahy. Bude v jiné časy než Arriva, která vyjíždí ráno z Jeseníku a odpoledne z Prahy. Z hlavního města bude autobus odjíždět v 8:15 z autobusového nádraží Roztyly a v 8:45 z Černého Mostu. Opačně, z Jeseníku do Prahy pojede autobus každý den ve 14:45. Po trase všechny spoje zastavují mimo jiné v Hradci Králové, Kostelci nad Orlicí, Vamberku, Žamberku, Králíkách, Hanušovicích, Malé Moravě a v Lázních Lipová.

„Linkou Praha – Jeseník zahajujeme expanzi linek plánovaných pro rok 2022. Cestujícím nabídne komfortní, přímé a rychlé autobusové spojení Prahy s oblastí pod Orlickými horami, Králíky a Jeseníkem. Nabídkou cílíme, vedle běžných cestujících, na cestující ochotné využívat k cestám za turistikou či pobytem veřejnou dopravy i na delší vzdálenosti za předpokladu pohodlí během cesty a co nejmenšího počtu přestupů a také na občasné cestující využívajících veřejnou dopravu k rychlým vnitrokrajským, či mezikrajským cestám,“ řekl Karel Bílý, majitel United Buses.

Z Prahy do Jeseníku existuje dosud přímé spojení jen jednou denně autobusem, přímý vlak neexistuje.

Dopravce má v licenci zákaz přepravy v rámci Královéhradeckého kraje, nelze koupit jízdenku Hradec Králové – Žamberk.

 „Na vině jsou udělené omezující podmínky a jejich výklad jednotlivými úřady. Ještě před schválením jízdního řádu jsme se spojili s dotčeným úřadem a konzultovali možnost jejich změny – úpravy tak, aby cestující i na této trase mohli naše spoje využívat. Zda se to podaří, je předmětem dalšího správního řízení,“ dodal Josef Šelepa, network manager United Buses.

Cena jízdenky mezi Prahou a Jeseníkem začíná na 259 korunách. Kompletní jízdní řád je k dispozici zde.