„Tvarůžkovou prostě lidé chtějí ochutnat. A to i ti, kteří běžně zmrzlinu nemusí. Třeba si ji už podruhé nedají, není to pochoutka pro každého, ale zkusit se v Lošticích zkrátka musí,“ usmívala se Veronika, která originální osvěžení nabízí v kavárně U lišky Bystroušky na náměstí Míru.

V neděli odpoledne bylo ve vyhledávaném podniku plno. A jen málokdo si neodnášel v oplatkovém kornoutku tvarůžkovou. Rozplácnutý v koši nekončil ani jeden kopeček.

Lidé přijíždí do Lichnova vystát frontu na zmrzlinu Tess Gemelové. Tatérka a výtvarnice se kvůli lockdownu rekvalifikovala na zmrzlinářku. Květen 2021.
Podívejte se, na zmrzlinu do vsi na Bruntálsko jezdí davy! Tess točí návykovou

Vpravdě regionální a vskutku netuctová letní pochoutka letos vstupuje do své šesté sezony. Majitel kavárny Roman Činčara za tu dobu už kouzlil i s ovocnými příchutěmi jemnějšího tvarůžkového základu.

K myšlence s malinovým či jahodovým bonusem jej dovedla snaha oslovit nejen skalní vyznavače originálního zrajícího sýru s typickým aroma. Uspět chtěl i u dětí. To se povedlo, přestože tvarůžkový nádech zůstal.

Na nezájem o originální zmrzlinu s netradiční vůní si v konkurenci dalších druhů v nabídce U lišky Bystroušky rozhodně nestěžují. Během sezony v rodišti tvarůžku denně prodají až 100 kopečků.

Ivana Jablonovská z Mimoně na Liberecku vyrábí zmrzliny nejroztodivnějších chutí
VIDEO: Proč nevracet nanuky do mrazáku a jak poznat dobrou zmrzlinárnu

„Od zákazníků se dozvídám, že naše zmrzlina je jeden z důvodů proč urazili desítky kilometrů a přijeli do této oblasti. Z toho mám upřímnou radost,“ pochvaloval si už dříve odezvu Roman Činčara.