Pod vedením učitelky Jaroslavy Hellebrandové se jedenáct studentek na valné hromadě společnosti rozhodlo, že pokud uspějí na trhu a vytvoří potřebný zisk, udělají radost klientům krnovského stacionáře Benjamín. Toto zařízení pečuje o děti a mládež s mentálním a kombinovaným postižením. „Kontaktovali jsme Slezskou diakonií Benjamín a navrhli jsme jim spolupráci, která byla akceptována.

Jako první akci jsme uskutečnili jsme tematický zájezd do Olomoucké ZOO, který jsme financovali z prostředků firmy a také z dotace, o kterou jsme zažádali město Krnov. Na tento zájezd s námi jelo 26 klientů Slezské Diakonie,“ představují svou akci studentky z Perla´s . V olomoucké ZOO byla vyhlášena soutěž v nakreslení nejoblíbenějšího zvířátka.Vyhodnocení soutěže proběhlo následující den po výletu v prostorách Benjamínu. „Nejpěknější obrázky jsme odměnili drobnými dary, ale odcházeli spokojeni, protože sladkou odměnu dostali všichni. Chtěli bychom, aby tato spolupráce pokračovala i v dalších letech,“ dodávají krnovské studentky.

Studentské společnosti připravují mladé lidi na skutečné podnikání, aby lépe porozuměli pravidlům ve světě byznysu. Perla´s se například zabývá výrobou a prodejem výrobků, které jsou propagovány a prodávány na obchodních trzích. Jsou to například náramky z korálků a bavlnek, dřevěné židličky z kolíčků, náhrdelníky, zvířátka z korálků, záložky do knížek. Některé výrobky byly předány firmám v partnerském městě Karben v Německu, které se školou spolupracují.