V Heiparku v Tošovicích u Oder je v provozu téměř celá velká sjezdovka H1 a dvě dětské lanové sjezdovky. Šárka Martínková z Heiparku doplnila, že sjezdovku H2 s parametry pro zkušenější lyžaře zatím zasněžovat nebudou. „Chceme dosněžit sjezdovku H1, aby se mohlo jezdit až shora, a také H4, aby měla kde jezdit lyžařská školička. Abychom začali zasněžovat i H2, muselo by být počasí úplně jiné,“ pokračovala Šárka Martínková. I tak bylo v pondělí 23. ledna dopoledne v Heiparku rušno díky lyžařským školám.

Děti lyžovaly, anebo se učily lyžovat rovněž v areálu Lyžařského klubu Svinec v Novém Jičíně. Lukáš Seifert z LK Svinec pro Deník potvrdil informaci z webových stránek klubu, že pro veřejnost se sjezdovka na Svinci otevře ve středu 25. ledna. I když se oteplilo a mírně i mrholilo, Lukáš Seifert obavy z nedostatku sněhu nemá.

„Sněhu je dost, dnes už tam lyžuje ski škola,“ poznamenal a dodal, že LK Svinec rovněž upravil trať pro běžkaře. Ti si tak mohou vyjet od Skalek směrem k Čerťáku, odtud kolem křížku k chatě Svinec a zpátky. Trasa je dlouhá necelých deset kilometrů s převýšením 265 metrů. Pro děti je připravený také dvousetmetrový okruh kolem chaty.