Když v září loňského roku přijela „delegace" z Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava do Prahy za Michalem Kavalčíkem s nabídkou, aby se stal tváří její nové kampaně, byl herec a komik známý jako Ruda z Ostravy mile překvapený. Slovo dalo slovo a on souhlasil. Vžil se do role smýšleného docenta Vlákna, který univerzitu vystudoval, teď na ní vyučuje a v životě se mu až neskutečně daří.

Kromě Michala Kavalčíka v klipu vystupuje i Markéta Konvičková, tehdy studentka Ekonomické fakulty VŠB-TUO. Její hlas zní vždy v refrénu písně.

„Klip jsme natáčeli v listopadu, i když samotný nápad se zrodil už někdy začátkem prázdnin. Klára s Blankou za mnou přijely v září, a než došlo k natáčení, byl listopad," řekl tehdy Deníku Michal Kavalčík. Podle něj byl největší výzvou a zároveň hrozbou samotný text i hudba.

„Nechtěl jsem, aby vznikl další popový hit, a tak jsem Vláďovi Skórkovi poslal pro inspiraci asi osm skladeb ve stylu funky a rnb. Ten je pak přeposlal pražskému producentu Viliamu Bérešovi, který nakonec pro celý klip složil originální hudbu," dodal Michal Kavalčík.

| Video: Youtube