Zelené pivo, sváteční várku zeleného pivního speciálu, nabízelo několik pivovarů. V Pensionu U řeky v Karlovicích se o Zeleném čtvrtku již šestým rokem točilo zelené Starobrno. Velikonoční výzdoba zde všechno zabarvila dozelena.

„První rok ze začátku byla trošku nedůvěra k podezřelé barvě piva, která asociuje spíš mátu než chmel, ale lidé si na to už zvykli. Rok od roku přikupujeme další sud navíc. V Krnově některé hospody nebyly schopny zelené pivo prodat, ale u nás si na něj už pivaři zvykli a je to pro ně vítaná změna. Dokonce se stalo, že v jedné restauraci na krnovském náměstí nedokázali prodat sud zeleného piva, tak jsme se domluvili, že si ho od nich koupíme a vypijeme ho v Karlovicích,“ řekl majitel karlovického penzionu Libor Pavézka.

Starobrněnský pivovar doufá, že se jejich smaragdově nazelenalý mok s bělavou čepicí stane stejným symbolem Velikonoc jako barevné vajíčko nebo pomlázka. Letos ho v pivovaru Starobrno navařili šest tisíc hektolitrů. Zelenou barvu má díky směsi bylin. Tradice Zeleného čtvrtka odnepaměti připomíná, že by se v tento den mělo konzumovat něco svěžího, jarního a zeleného, tedy pokrmy jako je například špenát.

Příprava výjimečného piva je obestřena tajemstvím. Ani Libor Pavézka přesně neví, z jakých bylin se vyrábí speciál, který čepuje.

„Jen jsme se dozvěděli, že pivo je přibarvované nějakým extraktem z bylin. Ono asi nebude až tak těžké pivo obarvit podle libosti. Slyšel jsem, že pro Kometu Brno vymyslelo Starobrno dokonce modré pivo, protože tuto barvu má tým ve svých znacích,“ dodal Pavézka. Ani ostatní pivovary nechtějí prozradit recepturu zeleného piva.

„Tohle tajemství naši sládkové střeží jako oko v hlavě. Náš vrchní sládek Petr Hauskrecht jen naznačil, že používá speciální bylinný výluh,“ uvedla Kateřina Beute, mluvčí společnosti Heineken ČR, která pivovar provozuje.

V Karlovicích u Pavézků stojí speciální zelené pivo o desetikorunu víc než srovnatelná klasická jedenáctka. „Je to výjimečné pivo, za které si pivařský labužník rád připlatí. Totéž platí, když tu máme například na masopust pepřové pivo. Ze speciálů zkoušíme i dožínkové, svatojánské nebo svatováclavské pivo,“ uzavřel Libor Pavézka.

Ten, kdo má po ochutnání zeleného piva ještě odvahu na další pivní experimenty, může zkusit zajít do krnovského klubu Kofola, kde právě narazili pivo s příchutí pomeranče. Jedná se o pivo Fénix, které se kromě pšeničného sladu vaří také z pomerančové kůry dochucené špetkou koriandru. Podává se ve speciálně ohnutých sklenicích s plátkem pomeranče.

„Pivní experimenty jsme zkusili v rámci oslav dvaceti let klubu, a protože se setkaly s pozitivními reakcemi návštěvníků, tak v nich pokračujeme. Mně pomerančové pivo chutná, i když jinak jsem spíš zastáncem klasických piv,“ řekl provozovatel Kofola music clubu Martin Hradečný.

„Velmi příznivý ohlas má i novinka Gambrinusu citron, limetka a bezinka. To jsou nové příchutě míchaného ovocného piva Gambrinus, které ale jsou zatím k dostání pouze v plechovkách, na rozdíl od čepovaného pomerančového Fénixe,“ doplnil Hradečný. U příležitosti nově testovaného čepovaného piva se připravuje na dnešní sobotní večer od dvaceti hodin skvělá Fénix Funky párty s DJ MC a Muflonem.

FIDEL KUBA, RADEK VRÁBLÍK