Jarní prázdniny si v tomto týdnu užívají děti z Ostravy a rodiče tak hledají program pro své nezletilé ratolesti, což není vždy úplně jednoduché. Zvlášť při počasí, které moc nepřeje zimním radovánkám. Řešením může být jeden z hitů poslední doby - trampolínová centra, která jsou v Ostravě či okolí hned čtyři.

Jedním z nejnovějších míst, kde trampolíny hrají prim, je Hop Jump v Dolní oblasti Vítkovic, který se snaží přilákat především rodiny s dětmi. „Jsou náš cílový zákazník. Jsme rádi, pokud mohou svůj volný čas využít u nás. Určitě nejsme místem třeba pro špičkové gymnasty,“ říká provozní ředitel areálu Hop Jump Jan Maršálek.

Trampolínový park Hop Jump, který se nachází v ostravské Dolní oblasti Vítkovice, únor 2020.Zdroj: Deník / Lukáš Kaboň

Nové trampolínové centrum si pochvalují především tatínci. „Zajímavé je, že tátové chodí s dětmi v malých skupinkách. Přijdou třeba ve třech, dají si kávu, pivo a děti se mezitím zabaví. Vždycky si s úsměvem pochvalují, že jsou doma za hrdiny, protože ulevili manželce,“ říká s úsměvem Maršálek.

Vedle čtyřpatrového parku, jehož součástí je kavárna CoKafe, mohou zájemci o trampolíny navštívit také ENHA Freestyle halu v Kunčicích. Menší centrum je pak ve Frýdku-Místku a od prosince nejnověji také na Skalce u Vřesiny.

Zdroj: Youtube

Součástí parků jsou většinou „klasické“ trampolíny pro začátečníky i pokročilé, kteří mohou vyzkoušet sestavy z více skoků, pěnový bazén pro skoky z odrazové zdi, trampolíny s basketbalovými koši, či pro hraní vybíjené.

Hop Jump v Dolní oblasti Vítkovic pak nabízí také čtyřpatrovou síť prolézaček a skluzavek nebo překážkovou dráhu s časomírou. Zároveň centra pořádají pravidelné kroužky, příměstské tábory či akce. Nic by se ale nemělo přehánět.

„Jde nám hlavně o komfort pro lidi. Nepotřebujeme mít během jedné hodiny tři sta lidí, kapacitu máme osmdesát návštěvníků, ať mají určitý luxus a zároveň zážitek,“ povídá Maršálek.

Trampolíny jsou v současnosti jednoduše hit a v Ostravě je možnost ho pořádně vyzkoušet. Věkové limity prakticky neexistují.

„Měli jsme sedmdesátiletého instruktora, který v klidu dělal salta,“ dodává Maršálek. Jarní prázdniny bez sněhu si tak může užít celá rodina.

TRAMPOLÍNOVÁ CENTRA V KRAJI
Hop Jump (Dolní oblast Vítkovice)

Vstupné od 149 Kč
Rezervace, otevírací doba a další info na www.hopjump.cz

Enha Freestyle hala (Ostrava-Kunčice)
Vstupné od 125 Kč
Rezervace, otevírací doba a další info na www.enha.cz

Jump centrum Frýdek-Místek
Vstupné od 120 Kč
Rezervace, otevírací doba a další info na www.jumpcentrum.cz

Hop Aréna Skalka (Ostrava-Vřesina)
Vstupné od 170 Kč
Otevírací doba a další info na www.skalkaostrava.com