Většinu tržeb, přes 430 milionů korun, získala firma za prodej vody ze svých přehrad. Dalších přibližně 35 milionů společnost utržila za výrobu elektřiny. Státní firmu nyní ohrožuje loňský, dosud nepravomocný, výrok soudu, který jí přiřkl odpovědnost za škody v chemičce Ostramo po povodních v roce 1997. Společnost Transkorekta, která od Ostrama poškozený areál získala, chce na povodí vysoudit miliardy korun. POD se ale odvolalo s tím, že zákon neporušilo. Investice Povodí Odry se v posledních letech zaměřily především na realizaci protipovodňových staveb a na budování monitorovacího systému, který by měl lidi včas varovat před povodněmi.
Letos se monitoring rozšířil i na polské území, odkud na sever Moravy tečou některé řeky. Díky státním dotacím se chystají také další investice, jež by měly ochránit před záplavami zejména větší města. Zatímco do loňského roku vybudovalo Povodí Odry stavby proti povodním za 600 milionů korun, v příštích šesti letech bude mít k dispozici 1,5 miliardy korun. Mezi priority patří dokončení ochrany Bohumína a Ostravy, úpravy koryta na řece Opavě mezi Opavou a Kravařemi a protipovodňová ochrana města Jeseník. Významnou stavbou bude také modernizace vodního díla Šance za 400 milionů korun, která by měla zajistit bezpečnost přehrady při maximální představitelné povodni.
Povodí Odry má rozlohu 6252 kilometrů čtverečních a celková délka toků v něm je 1360 kilometrů. Státní společnost spravuje také dva rybníky, osm údolních nádrží, 57 jezů a 12 malých vodních elektráren.