O prodeji pozemku v areálu bývalé vajíčkárny na Okružní ulici vedení města rozhodlo koncem loňského roku. Původně se diskutovalo o prodejně sítě Tesco, ale jeho navrhovaná podoba vadila památkářům a společnost nechtěla ze svých představ ustoupit. Zastupitelé Rýmařova nakonec odhlasovali prodej pozemku společnosti Lewerenz Development, s.r.o. přesto, že tam bude stát Lidl.

„Market bude mít celkovou rozlohu přibližně jeden tisíc metrů čtverečních. Rozdělen bude na dvě části, které budou volně propojeny. V části vchodové o rozloze sto padesát metrů čtverečních bude umístěna prodejna Procházka Maso – Uzeniny, rozdělena na prodejnu masa a uzenin a na prodejnu pečiva a lahůdek,“ informovala před časem Hana Pavlásková z Městského úřadu v Rýmařově. Zbytek prodejny nabídne potraviny, drogistické a spotřební zboží.

Zástupci společnosti Lewerenz Development, s.r.o. už v prosinci nastoupili do akce a výsledkem je hotová projektová dokumentace k územnímu řízení, všechna stanoviska dotčených orgánů a správců sítí, smlouvy s městem a sousedícími majiteli pozemků. „Chybí jen stanovisko k dopravě a vyjádření kraje k napojení sítí na ulici Okružní, což by mělo být zajištěno do prvního týdne měsíce března,“ pokračovala Pavlásková.

Papírování potrvá ještě několik měsíců. Samotná stavba by měla být zahájena v červnu, kdy její zhotovitel srovná objekt bývalé vajíčkárny se zemí a připraví pozemek. Kolaudace a uvedení do provozu je naplánováno na listopad.

Někteří obyvatelé Rýmařova nový supermarket nevítají. Tesco s pestrou nabídkou zboží i pro kutily by pro ně bylo přijatelnější. Další lidé prodejnu odmítají kvůli vzezření budovy, která bude stát na hranici památkové zóny. Najdou se i tací, co se na Lidl těší. „Jezdím na nákupy do Bruntálu, protože tam můžu nakoupit všechno naráz. Na Lidl se těším, protože tam chodím i v Bruntále. Ceny jsou tam nižší. V Rýmařovských obchodech nakupuji jenom základní věci jako jogurty, mléko a uzeniny,“ sdělila před časem Karla Pytlíčková.

Zuzana Pršalová