„Jde o technologický skok, protože v této hale nebudeme pouze montovat, ale vyrábět celé lampy,“ upozornil generální ředitel Osramu Bruntál Robert Caban. Vznikne zde divize s názvem Display Optic, jež bude vyrábět speciální světelné zdroje. „Oblasti, které pokrývá Display Optic, jsou lampy pro zábavu, a to jsou přesně ty výrobky, které tady chceme vyrábět. Děláme lampy pro vědecké účely a pro průmysl polovodičů, lampy pro videoprojekci, pro lékařství a pro kino. Jsou to složité, vysoce technologické výrobky,“ konstatoval ředitel divize Display Optic Hans Joachim Schwabe.

Tyto produkty se používají i k výrobě dalších speciálních světelných aplikací, kde je třeba mimořádný světelný zdroj nebo záření, a to od výroby mikročipů až po osvětlení startovacích a přistávacích drah na letištích. O stavbě haly vedení Osramu rozhodlo vloni a její výstavba začala letos v květnu. Společnost do jejího pořízení investovala několik desítek milionů korun, čímž potvrdila, že má v plánu v Bruntále i nadále zůstat a rozvíjet se.

„Ke 30. září 2007 nás bylo asi 1 100 pracovníků a mezi tím jsme se rozrostli asi na 1 200 pracovníků. Což potvrzuje, že toto místo je pro Osram obzvlášť důležité,“ dodal Caban. Závod společnosti Osram v Bruntále funguje od roku 2000, dosud se zabýval výrobou drátů, spirál a montáží komponentů.

Zuzana Pršalová