„Stála jsem na zastávce jako vždycky a najednou přijel nějaký křiklavě červený autobus. Ani jsem do něj nechtěla nejdřív nastoupit, až pak jsem si všimla, že tam sedí náš řidič. Autobus ale jel jako vždycky, žádné změny jsem si nevšimla,“ řekla jedna z překvapených cestujících. „U mě to bylo podobné, taky jsem byla nejdřív překvapená. Musím ale říct, že mně se ty nové barvy líbí,“ uvedla další cestující.

Nezměnila se ale jenom barva autobusu. Všímavější cestující si mohli všimnout, že na vozidlech se změnil i název firmy. „Je to skutečně tak, firma Connex Morava změnila název na Veolia Transport. Cestující si rozhodně všimnou a určitě už i všimli hlavně jiné barvy autobusů. Jinak by to pro ně nemělo znamenat žádnou změnu. Autobusy budou jezdit tak, jak jezdily dosud. V další fázi bychom pak chtěli naše služby samozřejmě zlepšovat, aby odpovídaly současným požadavkům na hromadnou osobní dopravu. Našich zaměstnanců se pak změna názvu firmy také nijak nedotkne,“ vysvětlil Miroslav Rouč z bruntálské pobočky firmy Veolia.

K výměně vozového parku bude docházet postupně a nějaký čas budou jezdit současně autobusy v dosavadních i nových barvách. U bruntálské pobočky firmy Veolia se každý rok vymění průměrně pět autobusů.

(lok)