Kdo vaří na trzích v Bruntále nejlepší punč? Není to žádný podnikatel v pohostinství, či letitý prodejce občerstvení ve stánku. Punč vám prodá Jiří Novák, který už je v důchodu a letos prodává ve stánku poprvé.

Součástí letošních vánočních trhů v Bruntále byla i anketa o nejlepší punč. Každý stánek měl jinou barvu hlasovacích lístků a když zde lidem punč chutnal, mohli mu přidat svůj hlas do urny na tribuně. Vítězem se stal stánek rodiny Nováků z Bruntálu. Teď se hrdě pyšní certifikátem od města, že mají nejlepší vánoční punč letošních trhů.

„S nápadem na stánek přišel syn, je to holič tady na náměstí. Loni tady nebylo nic, tak došel s tím, že by tu mohl být stánek s punčem,“ prozradil Jiří Novák. On sám je původní profesí stavební technik, ale řekl si, že synovi vypomůže. A tak je z toho malý rodinný úspěch.

„Punč vlastně vaří moje žena. Je tam červené víno, rum, koření, ale nemůžu říct jaké, a ještě něco, ale neřeknu co. Každý punč by měl mít pět složek,“ řekl Jiří Novák.

Možná ale nezáleží až tak na složení, stačí vařit poctivě. Recept si totiž Novákovi někde přečetli, když se chystali stánek na náměstí zřídit. „Nic nešidíme, jsme z Bruntálu a to by nám lidé neodpustili, to si nemůžeme dovolit,“ podotkl Jiří Novák. „A lidé se vrací, jednak nám dali hlas, pak to taky řekli svým známým a tak přijdou další. Někteří lidé si sem chodí každý den,“ dodal Novák.

K ochutnání je zde klasický puč, pak turbo, to je se slivovicí a pak i dětský bez alkoholu, k tomu děti dostanou žvýkačku. „Kdo si chce pochutnat a zahřát se, tak si dává bez ovoce, to totiž punč zchladí. Někdo ale rád vyjídá zbytky ovoce ze dna,“ hodnotil Novák.

Na náměstí prodává už od osmé hodiny a vydrží podle toho, jaký je zájem, někdy do pěti do odpoledne, ale třeba i do devíti. Punč tu bude vařit do 23. prosince a pak ještě po svátcích až do 30. prosince.

A jak se těší na Vánoce? „Já už to moc neprožívám, jen dárky vnukům, jinak shánění dárků nemám rád. A o Vánocích zajdeme do kostela,“ prozradil Jiří Novák.