Krnovská firma má nyní okolo sto desíti pracovníků. Zakázek ve firmě neustále přibývá a proto je nutné rozšířit výrobu o nové prostory a kvalitní zaměstnance. „Většina z našich zakázek směřuje do zahraničí. Vyvážíme převážně do západní a severní Evropy včetně USA. Expanze strojírenství si vyžádala, abychom vybudovali další novou moderní halu. Do ní chceme přijmout desítky kvalitních zaměstnanců ,“ říká Karel Majzlík, majitel firmy.

Firma vyrábí dílce, u nichž si zajišťuje materiál, technologický postup, výrobu a expedici do příslušné země. Zajímavostí je, že se v Elfe vyrábí navijáky, technologicky náročné zařízení pro lodní průmysl i těžební plošiny, přičemž všechny produkty, často i mnohatunové kusy, splňují nejpřísnější světové normy do kvality a ekologie.

„Množství nasmlouvaných zakázek na několik let dopředu nás nutí rozšířit výrobu. Největší problémy nám však dělá nedostatek kvalitní pracovní síly. Proto jsme se rozhodli spolupracovat s některými krnovskými středními školami, které nám mohou vychovat potencionální zaměstnance na požadované úrovni. Žáci již při nástupu do školy mohou mít jistotu v tom, že když budou dobří, tak je rádi zaměstnáme a kvalitně zaplatíme. V rámci své školní praxe budou mít možnost si ověřit své znalosti přímo u nás. V jedné z našich výrobních hal bude pro studenty vytvořen pracovní koutek, který naše firma vybaví i příslušným strojírenským zařízení,“ informuje Karel Majzlík.

Areál firmy se neustále rozšiřuje. Před halami nyní vzniká nové parkoviště, které by mělo pokrýt potřeby všech zaměstnanců a hostů firmy. O expanzi a dalších záměrech majitel firmy zatím mluvit nechce. „Máme svůj cíl, ale ten je dlouhodobý. S jistotou mohu říci, že nás k jeho dosažení čeká několik let poctivé práce,“ dodává majitel firmy.