„Šlo to strašně rychle. Včera to ještě stálo a dnes po obchodu není ani památky. Snad čtyři roky to tu bylo opuštěné. Zajímalo by mě, co tu teď bude,“ řekla ve středu starší žena, která se právě vracela z nákupu z nedaleké prodejny Penny. A právě s Penny podle informací Deníku demolice souvisí.

Ostrava, pumpa Benzina, cena 1. června.
Ceny benzinu a nafty šly na Ostravsku a v okolí dolů. Ale jen někde

„Má tu stát nová moderní prodejna Penny. Budou mít snadné stěhování. Penny je vlastně jen několik metrů odsud,“ dozvídáme se přímo na stavbě. Pozemek, na kterém bude prodejna stát, by měl mít obchodní řetězec v dlouhodobém pronájmu.

Výstavbu nového obchodu na dotaz Deníku potvrdil i mluvčí řetězce Penny Tomáš Kubík. „Můžeme potvrdit, že v Hlučíně plánujeme výstavbu zcela nové prodejny. Našim zákazníkům chceme všude nabízet to nejlepší, a to nejen pokud jde o nabídku zboží, ale i o prostředí. Stávající prodejna v Hlučíně již nesplňuje standardy, které chceme zákazníkům nabízet. Proto jsme se rozhodli, že zde vystavíme zcela novou prodejnu, která bude větší, modernější, ekologičtější a zákazníkům nabídne příjemnější prostředí pro jejich každodenní nákupy,“ uvedl Kubík.

Policisté museli své umění předvést ve frekventované křižovatce ulic 28. října a Novinářské.
Frekventovanou křižovatku v Ostravě v pátek obsadili elitní dopravní policisté

Zahájení stavebních prací je plánováno v průběhu léta, s otevřením se počítá koncem letošního roku.

Mountfiled fungoval v Hlučíně od devadesátých let minulého století do roku 2018, kdy se kvůli nevyhovujícím prostorám přestěhoval do obchodního komplexu v Ostravě-Plesné.