Mezi dvanáct nejlepších firem Moravskoslezského kraje se dostalo sklenářství ve Městě Albrechticích a Sport centrum v Bruntále. „Sklenářství Milana Magdziaka z Města Albrechtic je známé ochotou a vstřícností majitele, a to natolik, že konkuruje i sklenářům v krnovské oblasti. Majitel neustále rozšiřuje způsoby práce a dílnu modernizuje. Navíc se angažuje jako sponzor v neziskovém sektoru,“ zdůvodnila výběr této firmy Barbara Odstrčilíková, tisková mluvčí kraje.

Stejnou cenou se může honosit také Sport centrum Mikeš v Bruntále. „Jedná se o obchod Miloslava Hrušky. Prodejna se sportovním zbožím nabízí prodej a servis jízdních kol, lyží, doplňků a náhradních dílů. Zákazník se zde setká s příjemným personálem, který vždy dobře poradí. Zároveň majitel provozuje e-shop se sportovním zbožím,“ vysvětlila Odstrčilíková, proč se bruntálská prodejna dostala mezi tucet nejlepších firem.

V letošním šestém ročníku soutěže se dvanáct nejlepších firem vybíralo ze třiceti sedmi nominovaných. Nominaci navrhují členové SČS, kteří opakovaně navštěvují prodejny, firmy či provozovny a všímají si, mimo jiné, jaká je nabídka zboží a kvalita služeb. Upozornit na firmu mohou také zástupci místních samospráv či jednotlivci. Každá oceněná firma má pak právo používat titul Spokojený zákazník dva roky. Cena pomáhá nejen zákazníkům, kteří díky ní získají garanci dobrých služeb, ale také samotným firmám, které si tímto mohou upevnit své postavení na trhu.

V současnosti může titul Spokojený zákazník užívat dvacet osm firem Moravskoslezského kraje.

Květa Gebauerová