Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Město Krnov umožní vystěhovat linku na třídění hliníku

Krnov - Firma Miko Trade, která provozovala v průmyslové zóně na Ježníku linku na třídění šrotu, měla svou činnost ukončit k 31. prosinci loňského roku. Nestalo se tak.

2.3.2008
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Miroslav Kucei

Bohužel krátce před vypršením nájemní smlouvy nečekaně zemřel majitel firmy, a než došlo k vypořádání dědictví, nebylo možné s majetkem firmy na Ježníku manipulovat. Tak se stalo, že na počátku roku 2008 stojí na Ježníku odstavená obrovská třídící linka, která nemá k pozemkům ani k budovám platný nájemní vztah.

Rada Krnova rozhodla, že nástupnickému subjektu Miko Trade prodlouží nájemní smlouvu na dobu nezbytně nutnou dobu pro vystěhování, tedy asi o půl roku. „Je zřejmé, že zesnulý majitel počítal s ukončením provozu třídírny šrotu, ale už to nestihl dotáhnout do konce. Musíme umožnit dědicům, aby vystěhování provozovny mohli realizovat a vrátit pozemky a haly městu v dohodnutém stavu. Protože po vypršení nájemní smlouvy neexistoval právní důvod ke vstupu na tento pozemek města, byla jim smlouva prodloužena do pololetí. Jelikož lidé v této oblasti proti třídění hliníkového šrotu několik let protestovali a bylo jim opakovaně přislíbeno, že zde v roce 2008 tento provoz skončí, vydal se za nimi osobně tajemník Igor Kozelek, aby jim vysvětlil situaci. Občané pochopili, proč město muselo nájemní smlouvu na omezenou dobu prodloužit a že se rozhodně nemusí obávat obnovení hlučného provozu,“ uvedla starostka Renata Ramazanová.

Původně dostala krnovská rada žádost o podstatně velkorysejší prodloužení nájemní smlouvy, protože dědici Miko Trade chtěli v třídění šrotu pokračovat. K této žádosti se rada postavila odmítavě s tím, že nezletilé děti zesnulého podnikatele sotva budou schopné provozovat velkokapacitní třídírnu šrotu a zaměstnávat lidi a navíc zesnulý majitel Miko Trade ve svém podnikatelském záměru musel počítat s tím, že má nájemní smlouvu na dobu určitou.

Navíc třídění šrotu i celá průmyslová zóna na Ježníku byla od počátku považována za dočasné využití, které je v rozporu s územním plánem Krnova. Územní plán vymezuje bývalý vojenský prostor jako zónu pro bydlení, podnikání nerušivého charakteru a veřejnou zeleň. Nyní musí zaniknout, aby ustoupila výstavbě rodinných domků na Kabátově kopci.

Vznik dočasné průmyslové zóny na Ježníku v devadesátých letech vysvětlil tehdejší starosta a současný místostarosta Bedřich Marek. „Rozhodovalo se ve chvíli, kdy byla v Krnově mimořádně vysoká nezaměstnanost, takže jsme byli vděčni podnikatelům, kteří na Ježníku dokázali vytvořit nová pracovní místa. Dnes je samozřejmě situace jiná. Počítáme s tím, že na Kabátově kopci brzy začne obytná zástavba, takže průmyslová činnost tam musí v dohledné době skončit,“ uvedl Marek.

Autor: František Kuba

2.3.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Babí léto v Ostravě, 18. říjen 2017. Ilustrační foto.
18

Babí léto v Ostravě. V kraji meteorologové naměřili víc než 22 stupňů

Žáčci třídy 1.B Základní školy Bruntál, Jesenická 10, se svou třídní učitelkou Evou Kostrůnkovou.

Představujeme prvňáky ZŠ Bruntál, Jesenická

V celorepublikové soutěži kraj reprezentuje Havlík

V každém kraji je v těchto dnech vyhlašován vítěz soutěže Vodafone Odpovědná firma roku 2017. V Moravskoslezském kraji vyhlásily jako nejodpovědnější společnost výrobce tyčinek se sýrem a solí Havlík Opal.

Petr Kameník: Zranění útočníci nám citelně chybí

/ROZHOVOR/ Rýmařov se v posledním kole MSFL představil na půdě Petřkovic. Byť proti ostravskému celku v sobotu odpoledne nepodal špatný výkon, nakonec hosté prohráli 2:3.

Havárie ústředny vyřadila z provozu telefony na radnici

Od „pátku třináctého“ je mimo provoz nejen přečerpávací elektrárna Dlouhé stráně, ale také telefonní ústředna v budově krnovské radnice.

Krnov obnovil jednání o bývalé slévárně

Pětihektarový pozemek po zbořené krnovské slévárně stále čeká na své využití. Majitel pozemků po Slezské komerční slévárně (SKS), firma Fascination, loni nabídla městu Krnov pět hektarů za 15 milionů korun.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení