V návaznosti na tento trend se rychle zlepšují i služby pro elektromobilisty v našem regionu. Elektromobil se dá rychle nabít nejen v Ostravě, ale i v dalších městech.

V Moravskoslezském kraji ČEZ nyní provozuje 33 veřejných dobíjecích stanic, z toho 21 rychlodobíjecích. Kromě krajské metropole Ostravy jsou také ve Frýdku-Místku, Třinci, Českém Těšíně, dále v Karviné, Bohumíně, Opavě, Bruntále, Novém Jičíně nebo na mošnovském letišti. Majitelé elektromobilů tak mohou bez obav vyrazit i na dovolenou do hor.

Dobíjení elektromobilů rostla i přes pandemická omezení, která se dotýkala i cestování, v Moravskoslezském kraji řidiči od ledna do března nejčastěji dobíjeli u ostravského Kauflandu na Výškovické ulici, mimo krajskou metropoli se těší dlouhodobé oblibě stanice u OC Frýda ve Frýdku-Místku.

„Vliv pandemie samozřejmě pozorujeme i v našem sektoru, ale rozvoj elektromobility má přesto vyšší dynamiku a my mu rozšiřováním našich služeb jdeme naproti. Od začátku pandemie jsme spustili novou zákaznickou aplikaci, postavili dalších víc než 80 stanic a nabízíme možnost dobití v lokalitách skutečně po celé České republice,“ říká manažer útvaru čisté technologie ČEZ Tomáš Chmelík.