Provoz s moderními technologiemi pro vstřikování termoplastů si firma mohla dovolit díky rostoucí poptávce po plastových výrobcích, řekl ČTK generální ředitel společnosti Václav Frgal. Strategickými zákazníky Linasetu jsou firmy Braun, Bosch, Schneider, ABB a Siemens. Do vybudování nového závodu investovala firma necelých 60 milionů korun, další peníze vložila do nákupu nových technologií.

"Investicí v Bruntále chceme podpořit náš záměr zlepšit v budoucnu podmínky v mateřském závodě v Budišově, kde je výroba umístěna ve starých budovách. To pro firmu znamená velmi vysoké náklady," vysvětlil Frgal, který chce v příštích letech v Budišově postavit novou moderní halu.

Tržby Linasetu za vlastní výrobky se loni zvýšily o 1,3 procenta na 464 milionů korun, zisk před zdaněním naopak kvůli rostoucím nákladům na vstupní materiál a energie klesl o čtyři miliony na 10,7 milionu korun. Letos se chce firma dostat s tržbami poprvé přes půl miliardy při zachování výše zisku. Firma nyní zaměstnává 767 lidí, z toho přibližně polovinu v Bruntále a polovinu v Budišově nad Budišovkou, je tak jedním z největších zaměstnavatelů v regionu.

Většinu své produkce dodává pro automobilový a elektrotechnický průmysl, částečně i formou dodávek finálních výrobků. Hlavním vlastníkem jednoho z největších zaměstnavatelů v regionu je krnovská finanční skupina Firstinvest holding.