Teď získal certifikát regionálního produktu, který mu umožňuje užívat značku "OPAVSKÉ SLEZSKO regionální produkt". Jeho specifikum je odchov ve velice kvalitní vodě z vodárenské nádrže Kružberk. Díky prvotřídnímu krmivu a skutečnosti, že se z kružberské nádrže dostává do odchovných nádrží též jeho přirozená potrava - zooplankton, je to ryba s opravdu výjimečným masem.

Své zbarvení, podobné lososovému, získává z krmiva, obohaceného o přírodní pigment Astaxantin, což je výtažek ze sladkovodních řas. Jedná se o silný antioxidant a má tudíž velmi pozitivní účinky na lidské zdraví. Velikost prodávaných ryb je od zhruba jednoho do dvou a půl kilogramu a jdou z nich upravit filety téměř bez kostí.

Takto odchované ryby nabízí státní podnik Povodí Odry ve svých podnikových prodejnách v Opavě na Kolofíkově nábřeží č. 54 a v Krnově na Petrově rybníce, ale kružberského  pstruha si zájemci mohou koupit i přímo na farmě Kružberk pod přehradní hrází. Mohou se s ním však setkat i v prodejnách některých regionálních prodejců, kteří Kružberského pstruha od Povodí Odry odebírají.

„Značením našeho výrobku propagujeme nejen náš produkt. V prodejnách státního podniku Povodí Odry se prodává Kružberský pstruh vždy živý a čerstvý s možností dalšího opracování přímo na místě. Bonusem je i skutečnost, že ti. kteří ryby prodávají, je zároveň chovají, takže mohou kvalifikovaně zodpovědět případné dotazy. Svou další prací se tak podílíme na rozvoji regionu, neboť dobrý image značky samotné pomáhá všem certifikovaným výrobkům a výrobcům“, říká vedoucí rybného hospodářství státního podniku Povodí Odry Ivo Jedlička.