Gogolín a jeho společníci své podíly prodali společnosti cresco&finance. „Předmětem prodeje byla nejen samotná pšeničná škrobárna, ale také divize mlýna a sil. Součástí transakce byl také prodej dceřiné společnosti Krnovský lihovar," uvedl Gogolín, kterého nedávno představil televizní pořad marka Vašuta zaměřený na úspěšné české podnikatele. Jedním z důvodů prodeje zřejmě byla i absence rodinného pokračovatele ve firmě.

Bývalí vlastníci v čele s Gogolínem si vybírali ze čtyř nabídek. Nakonec se rozhodli pro český subjekt bez zahraničního kapitálu. „Nový vlastník navíc sídlí v regionu a jednoznačně deklaroval, že bude v této činnosti nadále pokračovat," vysvětlil ředitel. Doplnil, že obě strany se shodly na tom, že hodnotu transakce nechtějí zveřejnit.

Společnost cresco&finance se zabývala například obchodováním s pohledávkami či financováním právnických a fyzických osob. V poslední době se rozhodla své působení rozšířit také do zemědělské a potravinářské oblasti.

Krnovská škrobárna a lihovar zaměstnávají na devadesát lidí. V České republice ovládá přibližně 38 procent trhu a je dlouhodobě ziskovou firmou. Krnovský škrob jíme téměř všichni, ale ne pod značkou Krnovských škrobáren, ale například výrobce pudinku. V loňském roce společnost dosáhla obratu téměř 249 milionů korun.

Kromě škrobárenských výrobků vyrábí rovněž pšeničné mouky, otruby či jemný obilný líh.