"Máme vlastní mírová piva! Dejte si před představením nebo o přestávce na našem baru ve foyer některý z mírových pivních speciálů – divadelní jedenáctistupňový ležák MírBír, patnáctistupňovou IPU, která je stejně drsná jako Tygr Milan nebo nealkoholické gjepové pivo, po kterém můžete řídit klidně i tjamvaj a určitě nikdy nepíchnete – stejně jako David Votrubek," napsalo ostravské divadlo ve čtvrtek v podvečer na svých sociálních sítí. 

Minipivovar Haksna Brewery, Ostrava, 7. 6. 2022. Na snímku pivovarnický tým.
Nový minipivovar z Ostravy sází na slangový název i pivo na export

Ohlasy fanoušků divadla a piva na sebe nenechaly dlouho čekat. A rezonují i mimo region. "Jako pivo nepiju a jsem až z druhé strany republiky, ale já si snad tu tjamvaj zaplatím a na to pivo přijedu," píše v ohlasech jedna z příznivkyň divadla s nickem Ivana van Art. "Tak ochutnáme všechny noooo. Ať v Brně víme, jak chutná pořádný pivo. Za 14 dní jsme tam," přidává se Lenička Knotigova.

Budova divadla Mír, 24. října 2022, Ostrava.
Takto drtí ceny energií kluby i divadla v Ostravě. Divadlo Mír přišlo s řešením

"Milanův nářez vřele doporučuji! I když slečna o přestávce zatím nebyla srozuměna s názvy a při prosbě o dva “milanovi nářezy” na mě chvilku hleděla jako Votjubek na počítadlo," přidal další zážitek Honza Slíva.

Mírová piva

"Mírová piva vznikla ve spolupráci s ostravským pivovarem Haksna Brewery. Ten pro vás vymazlil nejlepší pivní recepty, které vás prostě nakopnou. Jedete k nám autem? Nevadí. Pošlete tam jednoho NealKozuba a určitě budete příjemně překvapení nečekanou pivní chutí," doplnilo Divadlo Mír pivní informaci.