Balíček pohody v podobě praktické taštičky obsahuje drobnosti pro potěšení, posílení imunity i rychlou první pomoc v běžném životě. Klientům Sociální služby Podhorská (SSP) a pacientům oddělení následné péče předali dárek zástupci nemocnice.

„Těší nás, že můžeme dělat radost i v této nelehké době. Balíčky pohody jsou v naší nemocnici předávány klientům ubytovaným na Sociální službě Podhorská a pacientům oddělení následné péče, kteří jsou propuštěni do domácí péče. Pacienti a klienti neskrývali dojetí z neočekávaného dárku. Obsah balíčku podněcoval k milému vyprávění z dob dětství klientů, jak společně se sourozenci chodili na šípky, ze kterých připravovali vynikající čaj a podobně,“ popisuje momenty z předání balíčků referentka marketingu Petra Žváčková.

Sociální služba Podhorská, jakožto pobytová služba pro seniory a osoby s chronickým, tělesným či zdravotním postižením, poskytuje svým klientům zázemí s odbornou ošetřovatelskou, rehabilitační a zdravotní péčí. „Klientům SSP se snažíme zajistit maximálně rodinné zázemí a běžný způsob života. V současné době je situace těžší o epidemiologická omezení, předání praktických balíčků bylo vítaným zpestřením všem zúčastněným. Děkujeme všem, kteří se na organizaci podíleli,“ vzkazuje vedoucí sociální pracovnice SSP Miroslava Hořínková.

Balíčky pohody od Nadace Agel potěšily klienty Sociální služby Podhorská.Balíčky pohody od Nadace Agel potěšily klienty Sociální služby Podhorská.Zdroj: Agel

Balíčky pohody jsou pilotním projektem nadace, v rámci kterého bylo rozděleno už tisíc kusů balíčků do čtyř zdravotnických zařízení v našem kraji: Nemocnici Agel Podhorská, Nemocnici Agel Nový Jičín – pracoviště Vítkov, Nemocnici Agel Ostrava-Vítkovice a Nemocnici Agel Český Těšín. Hodnota jednoho balíčku činí 500 korun. „Inspirací nám byly kufříky, které dostávají miminka při odchodu z porodnice. Cílem projektu bylo obdarovat naše klienty, kteří jsou často neprávem opomíjenou skupinou a potěšit je. Zdá se, že myšlenka splnila svůj účel,“ pochvaluje si členka správní rady Nadace Agel Veronika Dostálová.