Atmosféru na prodejně o rozloze 3435 metrů čtverečních podtrhla barevná výmalba prodejních ploch, nové LED osvětlení, přehledný navigační systém, nové regály.

„Inovací, jež usnadní nakupování, jsou skenery a aplikace K-Scan. Zákazníci si mohou zboží sami naskenovat, ihned vložit do tašky a pak už jen zaplatit u některé ze samoobslužných pokladen,” přiblížila další technologii Renata Maierl, mluvčí české větvě německého prodejního řetězce.

Kaufland, jak řekla, má v tuzemsku nejhustější sít právě v našem regionu. Frýdeckomísteckou prodejnu v Revoluční ulici zprovoznil v listopadu 2003 (z původního tehdejšího personálu zbylo pět lidí) a v listopadu 2022 ji představí veřejnosti po rozsáhlé obnově.

„Modernizované jsou obslužné pulty na maso, uzeniny, lahůdky a sýry, v úseku pečiva je i ohřevná vitrína s grilovanými kuřaty, nově instalované jsou regály s regionálním sortimentem, bezlepkovými a bezlaktózovými, veganskými a BIO produkty Nechybí úsek ToGo s výrobky rychlého občerstvení a nabídka chlazených, řemeslných a regionálních piv,“ uvedla vedoucí prodejny Ivana Průžová.

Součástí areálu zůstalo parkoviště se 178 místy, přibyla tu stanice pro čtyři elektromobily i bezbariérový výtah na prodejní plochu.

„V komplexu jsou zrekonstruované zákaznické toalety s přebalovacím pultem, skříňky na zavazadla, box na třídění odpadu či automat s čerstvě namletou kávou. Modernizované jsou i místa koncesionářů – lékárna, tabák, květinářství, občerstvení, směnárna a vinotéka, k výběru hotovosti poslouží tři bankomaty,“ doplnila vedoucí.