„Na projekt Víceúčelové hřiště a oprava tělocvičny při ZŠ Břidličná jsme obdrželi dotaci,“ sdělil starosta Břidličné Bohumír Kamenec. Na základě smlouvy o poskytnutí prostředků provedla radnice výběrové řízení na pořízení projektové dokumentace stavby.

Vítězem se stal projektant Ctibor Kníže z Bruntálu.

„V současné době pracuje na projektové dokumentaci. Projekt se žádostí o dotace na výstavbu akce podají zástupci města Břidličná v době od 11. dubna do 26. května 2009,“ upřesnil Bohumír Kamenec.

Město neponechává nic náhodě. Vždyť dobrý a včasně podaný projekt může znamenat finanční injekci až ve výši 92,5 procenta hodnoty projektu. Hřiště má sloužit školákům nejen v době výuky. Využít sportoviště mohou ale i zájemci z řad ostatních obyvatel města.

Realizaci výstavby očekávají v Břidličné v průběhu příštího roku. Práce vyjdou na zhruba deset milionů korun.Vplánu je horolezecká stěna, běžecké dráhy, ale i posezení a atrakce pro maminky s dětmi na procházce. Tělocvičnu vybaví novými podlahami, klimatizací, sociálními zařízeními, šatnami i dalšími novinkami.