V devátém ročníku sto nejobdivovanějších firem České republiky třinecká firma opět zvítězila v oboru Hutnictví a zpracování kovů a v absolutním pořadí obsadila sedmé místo. Ve stejném oboru za Třineckými železárnami skončily firmy Mittal Steel Ostrava, Vítkovice Steel a Korado.

České firmy soutěžily celkem ve dvaadvaceti oborech, přičemž vůbec nejobdivovanější společností se stala Škoda Auto, která zároveň vyhrála v oboru automobilová výroba. Na druhém místě skončila elektrárenská skupina ČEZ a třetí výrobce léčiv Zentiva. Stejné pořadí bylo i před rokem. Zajímavé vítěze měly i další obory. Třinecké železárny se tak objevily ve společnosti takových firem, jako například Plzeňský Prazdroj, Skanska CZ, Student Agency, Seznam.cz, Glaverbel Czech nebo Telefónica 02.

V elitní první desítce skončila na osmé příčce i krnovská společnost Kofola, která byla snad největším překvapením letošní soutěže. V předcházejících ročnících se totiž mezi stovku nejlepších vůbec nedostala. Ve dvaadvaceti oborech se podařilo prosadit hned devíti firmám z regionu.