Ve čtvrtek 31. července se od 15 do 17 otevřou brány firmy na Chářovské ulici v Krnově pro všechny zájemce, kteří by si rádi prohlédli, jak vypadá strojírenská výroba. „Chtěli bychom zpřístupnit veřejnosti prostory firmy, do kterých se obvykle podívat nemohou. Myslím, že by to mohlo být zajímavé pro mnoho lidí, neboť kolik z nich ví, jak vypadá výrobní hala a jak probíhá výroba,“ vysvětlil důvody dne otevřených dveří generální ředitel a majitel společnosti ELFE Karel Majzlík.

Návštěvníci uvidí nejen nové výrobní prostory, ale součástí prohlídky bude i ukázka výrobků, které firma produkuje. Zájemci tak mohou vidět nejmodernější stroje, jako jsou CNC horizontka, CNC soustruh či svařovací robot nebo si prohlédnout lakovací či tryskací komoru a další součásti výrobních hal.

Nové haly a jejich vybavení moderními technologiemi stálo firmu ELFE dvě stě milionů korun, které získala z vlastních finančních zdrojů, částečně z úvěrů a dotace z vládních programů. Stavba byla součástí investičního záměru firmy, která tak reagovala na zvýšenou poptávku.

„Původně jsme chtěli projekt realizovat v letech 2007 až 2009, ale stihli jsme haly postavit a vybavit již v tomto roce,“ uvedl Majzlík. Firma ELFE vznikla v roce 1993, její hlavní obor je povrchová úprava a zušlechťování kovů.

Zaměřuje se na výrobu součástí s velkou hmotností až čtyřicet tun a na zařízení pro extrémně náročné podmínky, například pro těžební a hutní průmysl, lodě a naftařské mořské plošiny. Veškerá produkce ELFE jde na vývoz do USA, Norska a dalších evropských zemí.

Květa Gebauerová