Zákazníky přivítá ještě letos. „Těšíme se na otevření naší nové prodejny. Uskuteční se v tomto roce. Další podrobnosti, včetně data otevření, včas zveřejníme,“ reagovali na dotaz Deníku Rovnost zástupci společnosti Primark.

Second hand Přestupní stanice v Praze
Lidé šetří i na oblečení. Second handy v Česku jsou opět narvané

Nový Primark v Olympii v Modřicích

* Druhá prodejna tohoto řetězce v České republice
* Otevření: podzim 2022
* Velikost prodejny: 3 600 metrů čtverečních
* Co nabízí: nejnovější módu, kosmetiku a vybavení domácnosti
Nyní nejbližší prodejna: G3 Shopping Resort Gerasdorf, vzdálenost od Brna 115 kilometrů

V Olympii už na nákup v Primarku lákají billboardy a také tapeta ve vnitřních prostorách, podle které by tam první lidé měli nakoupit na podzim.

Vedení společnosti už hledá zaměstnance: manažery i prodavače.

Nová prodejna pokryje více než tři a půl tisíce metrů čtverečních a nabídne dámskou, pánskou i dětskou módu, včetně obuvi, doplňků, spodního prádla a domácího zboží.

„O Primarku víme a plánujeme jej navštívit. Určitě ale ne při otvírání. Počkáme, až opadne zájem lidí ze začátku. Bojíme se totiž zdlouhavých front,“ svěřila se třeba Iva Kučerová.

Primark v Praze a Vídni

Při loňském otevření úvodní české pobočky v Praze se tvořila fronta už více než hodinu před otevřením.

„Od oznámení jejího otevření jsme hledali druhou lokaci, jež se stane součástí naší expanze v regionu. Brno, jakožto druhé největší město v Česku, nabízí skvělou příležitost, jak oslovit další zákazníky v České republice,“ sdělil před dvěma lety ředitel maloobchodu pro USA a střední a východní Evropu, Jose Luis Martinez de Larramendi.

Pozemky na kterých se už staví nebo budou stavět i prodejny Lidlu, 12. března 2022 v Ostravě. Ulice K Lávce.
Ostrava, ráj shopaholiků? U „myší díry“ v Přívoze vzniká další nákupní centrum

Nejbližší prodejna je pro Brňany nyní v G3 Shopping Resortu Gerasdorf nedaleko Vídně. Nákupní nadšenci tam vyráží sólo i díky organizovaným zájezdům, které bývají spojené s prohlídkou Vídně.

Novou prodejnu nedaleko Brna ekonom Petr Pelc označil jako výborný strategický krok.

„Poláci pochopili, že Češi rádi nakupují extrémně levné věci. Potraviny a oblečení. Díky tomu vznikl obchodní řetězec Pepco. Je u nás vyhlášený. Lidé rádi kupují levné oblečení, Primark jde stejným směrem. Na našem trhu bude mít úspěch,“ je přesvědčený.

Nový Globus?

Nedaleko Olympie byl v plánu i nový hypermarket Globus. Druhý v okolí Brna i na jižní Moravě. Měl vzniknout severně od stávajících prodejen sportovních potřeb Decathlon a nábytku XXXLutz.

Společnost Globus už před pár lety koupila pozemky potřebné pro stavbu.

Vizualizace nové prodejny Lidl ve Slezské Ostravě.
V Ostravě na každém rohu. Lidl staví jako o závod, tyto prodejny přibudou

„V Globusu se neustále zajímáme o nové lokality, kde bychom mohli působit. Jih Brna patří mezi ně. Konkrétní podobua stav záměru si však v tuto chvíli dovolíme ponechat bez bližší specifikace,“ reagovala na dotaz redakce mluvčí Aneta Turnovská.

Plánovaný hypermarket je navrhovaný jako dvoupodlažní, přičemž prodejní prostory najdou lidé v prvním patře. Ve druhém pak bude zázemí hypermarketu a mimo jiné galerie pro restauraci, která se má nacházet v přízemí. Objekt by měl mít obdélníkový charakter s parkovištěm pro zhruba dvanáct set parkovacích míst.